7 Ağustos 2014 Perşembe

Yeni Yazılar Geliyor

Uzunca bir aradan sonra herkese merhaba. Bloğu biraz ihmal ettim farkındayım, bunun için kusura bakmayın. Uzun zamandır aklımda yazılacak yazılar beni bekliyor. Yaz tatilimin bir kısmını tatil yaparak geçirmeye çalışırken bir kısmında da diğer bir ihmalimin kurbanı olan gezi bloğum Ahmet Kahya Gezileri'ne ayırdım ve ilkbahardan beri yazılmayı bekleyen üç gezi yazımı bitirdim. Yazı yazmak gerçekten zor bir iş, hele benim gibi hayatı sayılarla geçen bir Matematikçi için çok daha zor. Ama bunca zorluğuna rağmen tecrübelerimi paylaşmak ve ortaya bir eser bırakmak hoşuma gidiyor.

Başlıkta belirttiğim gibi yakında yeni yazılara başlayacağım. Daha önce bloğu takip edenler bilir, bu yıl itibariyle görev sürem sona erdi, bu ay (Ağustos 2014) içinde Türkiye'ye kesin dönüş yapacağım. Gitmeden aklımda yazmak istediğim birkaç yazı daha kaldı, bunları da yazıp bloğu toparlamak istiyorum. Gerçi İngiltere'den dönsem bile bu İngiltere ile bağlarımı koparacağım anlamına gelmiyor tabii ki. Önümüzdeki yıldan itibaren içinde hayatımda İngiltere'yi de içeren planlarım var. Açıkçası burada geçirdiğim beş yılı ve tecrübelerimi bir kalemde silip atmak istemiyorum. Bakalım bunu da artık zaman gösterecek.

Yazılara ilk fırsatta başlayacağım. İlk yazımın konusu -beş yıldır nasıl oldu da yazmadım diye şaşırdığım- "İngiltere'de Yemek Kültürü". Bu yazı içinde ayrı bir başlık olarak "helal gıda" konusuna da değineceğim. Yani beni takip etmeye devam edin :)

Görüşmek dileğiyle.

Ahmet Kahya

1 yorum:

  1. ahmet bey merhaba ingilterede yasayan birine bakiyordum intarnetten neyseki sizi buldum :)) ben universite terk im ingiltereye tesinabilirim acaba ordaki Turk okullarinda ogretmenlik yapabilme sansim var mi bilginiz varsa ve yardimci olursaniz cok tesekkur ederim

    YanıtlayınSil